55.a naisterahval pearinglus jm 04.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 55. aastane ema tunneb teist nädalat väga tugevat pearinglust, esinevad ka koordinatsioonihäired. Kurdab, et silmade suletuna hoidmine tekitab ebameeldivust ja pikka aega horisontaalselt olles on väga raske tõusta. Kusagilt otseselt ei valuta, kuid pea kuklapiirkond on väga tundlik ( räägib, et tahaks pidevalt kukalt ja kaela masseerida). Enesetunne halveneb järsult kui tekib mistahes ärritus või pinge. Ettekummardamine on raskendatud. Vererõhk on pidevalt natuke üle normi ( sh ülemine võib olla normipiires kuid alumine pidevalt lubatust kõrgem).
Ema on olnud väga tragi ja terve ja ma tean, et peab olema tõsiselt halb enesetunne kui tema kurdab. Oleme õega täheldanud, et ema mälu ja ka keskendumisvõime on järsult halvenenud. Korra on käinud kiirabi, perearst kirjutas välja Ibumetini ning soovitas võtta rahusteid, kui ema tunneb südame kloppimist (mida ta ei tunne). Näib nagu aju ei saaks hapnikku. Kuidas peaksime edasi toimima?
Lugupidamisega, Teie vastust ootama jäädes,
Jane

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla sisekõrvas asuva tasakaaluorgani töö häirega. Tavalisel seisund paraneb mõne nädalaga. Soovitaks hommikuti mitte kohe voodist tõusta, vaid istudes teha peapöördeid hoolimata võimalikust pearinglusest ja siis hakata käima. Kui seisund ei parane, tuleks tulla läbivaatusele.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591