Kas sobin sünnitama? 31.08.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

röntengi uuringu abi tuvastati - 5 nimme tüüpi lüli parempoolse skolioosiga min. lülikehade torsooniga paremale. lülilkehad ja vahemikud füsiol. lordoosiga. L4/L5 ja L5/S1 vahemikud kitsenenud, diskid sklerootilised. Dextroscoliosises vert.lumbalis.Discopathia L4/L5 ja L5/S1.
olen tõeliselt mures - käin ravivõimlemises, teen ka kodus harjutusi + kavatsen hakataka käima jõusaalis. Valuvagistitena tarvitan xeforapid, kuna aegajalt selg ikka väga valutab. olen registreerinud ka TÜ Kliiniku sprordimeditsiini- ja taasuravikliinikusse , et teha n.ö. jalauuring, kuna seljaprobleem on saanud alguses parema jala pöiavõlvi lamenemisest.
olen 38.a. ja soovime mehega perre veel ühte last. Mida peaks veel tegema ja kas üldse on mõtet loota, et sellise seljaga suudaksin last kanda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Toodud probleemid ei ole takistuseks laste sünnitamisele. Kindlasti tuleks regulaarselt teha harjutusi selja ja kõhulihaste tugevdamiseks.

Dr. Ain Pajos