Suur tsüst ajus 16.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu mehel leiti seoses alkoholi liigtarbimisega tsüst ajus- 3*4cm. Pohmellis tekkisid tal käte-jalgade kangused, suu oli viltu, rääkida ei saanud, kõnest ei saadud aru, lämbumistunne. Oli haiglas ravil, parem pool oli nagu halvatud, tegi ravivõimlemist jne. Nüüdseks asi korras, alkoholi ei tarvita. Ikkagi ütleb ta vahel, et kukal läheb kõvaks ja samuti tõmbleb ta aeg-ajalt. Kas see võiks olla seotud tsüstiga? Peaks seda veel uurima? Kas tsüstist võib saada vähk? Epilepsiauuringul käis ka, seal kõik korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tsüst ei ole seotud alkoholitarbimisega vaid on sageli väikese sünnitrauma tagajärg. Sageli see vaevusi ei põhjusta. Kirjeldatud hoog on aga seoses alkoholiga(võimalik ajuvereringehäire või epilepsiahoog) ja siis on uuringud (EEG) tavaliselt korras. Alkoholist tuleks loobuda.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Suur tsüst ajus

Elukaaslasel tekkisid kord peale liigset alkoholitarbimist käte ja jalgade kangused, mida püüti kiirabis leevendada, kuid mis ei taandunud. Ta viidi Tartusse ja tema ajust leiti suur tsüst, 3*4cm. Ta veetis ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Eeltoodu alusel ei ole täpne vastus võimalik. Tsüst ajukelmel on tavaliselt kaasasündinud või seoses sünnitraumaga ja tavaliselt täiskasvanul probleeme ei tekita. '

Dr. Ain Pajos
6748591

Loe edasi

lapsel on peas tsüst

asub see tsüst kusagil ajuripatsi juures, (mingi käharnääre või midagi sarnase nimetusega)tekitas arvatatavasti poisile varajase puberteedi, mida peaks veel sellega seoses teadma? mure ju suur.
anni

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Hea Anni
Küsige kõike asjasse puutuvat arstilt kes saatis ajuuringule ja on arvatavasti pilti näinud.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: