peavaludest 15.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul valutab sageli pea. Vahest on olnud nii hull, et ei kannata lõhnu ega toitu, ajab öökima ja oksele. Korra olen sattunud ka EMO-sse, sest nii halb oli. Olen käinud migreeniuuringutel ( diagnostikakeskuses tehti kompuuter) ja määrati skemaatiline ravi metropololiga ( andestust, kui valesti kirjutasin). Justkui aitas pooleks aastaks. Nüüd on peavalud tagasi. Kuna olen ka struumahaige ( so kilpnääre on tänaseks täiesti eemaldatud, aga eelmise migreeniravi ajal oli alles), siis endokrinoloog küsis, et äkki valutab mul pea nn päevade ajal. ei osanud esialgu nagu seostada ja olen nüüd enda jälgmise käsile võtnud. Ja tõepoolest valutab mul pea hullusti päev paar enne päevi ning mõnel esimesel päeval ka. Kas oskate seda kuidagi seletada ja kas sellist asja saab ka ravida? Kas see on migreen või on seotud muude naistehädadega? Ja ikkagi, kuidas neist valudest vabaneda, sest kui ikka pea valutab, siis paari päevaga 10-20 valuvaigistit ära süüa pole mingi küsimus.
Tänud ette

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi on migreen väga tõenäoline, kusjuures on migreenile tüüpiline valuhoo teke 2 päeva enne menstruatsiooni. Migreeni välja ravida ei saa, on aga võimalik valuhoog katkestada või pideva raviga neid ära hoida.
Tulge konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591