sääre kramp 25.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures abikaasa pärast. 47 aastane mees, enamuses istuv töö, sutsuke ülekaaluline, 2 korda nädalas käib saalihokki trennis,talvel ka suusatamas. Selle aasta sees on juba kolmel korral löönud öösel säärde kramp, mille tulemusena töuseb järsult voodist ja kukkub meelemärkuseta maha.Ise ei tea midagi kukkumisest ja põrandal lamamisest,kui hakkan teda raputama siis toibub. Üks kord on kodus juhtunud ja kahel korral täiendkursusel öösel magades. On tehtud EEK ja kompuutris käinud - ajuga on kõik korras ka seljapilt oli korras(turjal on äge põletik ja valutab).Milles võib probleem olla? Kas oleks vaja magneesiumi ja kaltsiumi vitamiine süüa?
Iusat talve soovides Urve.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahtlus on epilepsiahoogudele. Kuna esimene EEG uuring oli korras (juhtub üsna sageli), tuleks teha korduvalt EEG uuring peale magamata ööd mis tavaliselt annab selge vastuse. Helistage täiendavalt tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos