nõrkus kätes ja jalgades 26.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

olen 23 aastane noormees ja nimelt probleem selline, et mõne nädala vältel kestnud pidev nõrkus jalgades ja kätes ja suruv tunne kuklas kaela piirkonnas. Jalgades on selline tunne sees, nagu siis, kui on mingi paaniline hirm või kartus, selline nõrkus tunne, juba pikemat aega vahelduva eduga. Käed on liigese kohtadest alates sellised nõrgad, eriti üks, kust võeti ka veeniverd nädal või rohkem tagasi ja ööseti surevad ära, näiteks ainult pool käelabast või nii ja mitu korda mõnel öö, mõni öö ei ole üldse midagi. ja üldse selles ühes käes, mis rohkem ära sureb, on pidevalt selline tunne, nagu oleks ta ära maganud, kuigi tõusmisest on mõõdas juba mitmeid tunde. Lisaks kõigele sellele on kuklas pidevalt suruv tunne ja kylmetus see pole, sest ma pole kylmetanud ja see kestab jube pikemat aega, kus juures hommikuti tõustes seda pole reeglina, vahest hakkab alles päevapeale see tunne. ja väga imelik on asja juures see, et kui mul on palju tegemist või veedan aega muul lõbustaval viisil, ehk siis teisisõnu mõtetes mujal, siis nagu ei anna ni tunda need asjad, ja ööseti ei ole ka midagi tunda pole, v.a. see käte suremine. perearst ei osand ka midagi eriti öelda, käskis rahulik olla, aga kuidas ma olen, kui ma ei suuda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ongi tegu kroonilise stressiseisundiga. Iseeneslikult asi tavaliselt ei möödu. Tuleks pöörduda neuroloogi poole ravi saamiseks ja tõenäoliselt tuleb muuta ka eluviise.

Dr. Ain Pajos