Jalakramp 30.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22-aastane neiu, viimasel ajal on hommikupoole ööd parem sääremari krampi tõmmanud mitu korda järjest ja siis on hommikul sääre piirkond väga valulik ja pinges, vahel isegi segab liikumist lonkamine. See on kordunud mõningate aegade järelt (mitu kuud) ja siis krampi tõmmanud mitu päeva järjest. Traumasid olnud ei ole, närvipõletikku pole põdenud.
Olen kuulnud, et krambid võivad olla tingitud mõningaste ainete puudusest (Ca, Mg), kas see vastab tõele? Ja, et C-vitamiin võib Ca organismist välja viia? Kas peaksin pöörduma neuroloogi vastuvõtul?
Ette tänades ja nõuannet oodates, T.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võiks teha perearstil analüüsi veremineraalidele (K,Na, Ca).
Krampide vastu aitavad jalgade sirutamis ja venitusharjutused enne magamaminekut.

Dr. Ain Pajos