tsüstid peaajus 15.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Olen 23-aastane tütarlaps. Peavalu ja vestibulaarparaadi häirete tõttu tegin MRT uuringu peaajust, leiti tsüstid lateraalvatsakeste vahel ja glandula pinealises, mis ei avalda survet ja ei takista liikvoriliikumist. Küll aga radioloogi sõnul saavad olla peavalu põhjustajateks intrakraniaalse rõhu muutmisel (nt. mingis asendis). Mis on minu perspektiivid? Kas tsüstid saavad kasvada suuremateks, lõhkuda jms? Kas saavad maligniseeruda, põhjustada teisi vaevusi (kuna on see käbikehas, äkki siis hormoonide tasemel: ainevahetusele?) Mida on kõige paremini sisse võtta peavalu puhul?
Ootan põhjalikku vastust!
Suuremad tänud!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Meditsiin on konkreetne ala ja täpset vastust pilte nägemata ja läbivaatuseta oodata oleks vale.

Dr. Ain Pajos
Tel. 6 748 591