Selja probleem. 15.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mina olen 28 aastane noormees ja mul on kaheksa aastasest tõstmise tööst aga ka liigsest rabistamisest selg vöö kõrguselt ära tõstetud. Esinevad valud nii tuharas kui seljas ning alles peale kõhulihaste harjutuse tegemist rahunes olukord mingil määral, kuid tööl vähegi midagi mitte eriti rasket tõstes pean olema tõeline mustkunstnik, et järgmisel hommikul valutumalt tõusta.
Kas on opereerides midagi võimalik teha ja kas ei peaks seda tegema ennem kui tekivad urineerimis probleemid, mis ei pruugi paranedagi? Kui suur on op. ebaõnnestumise võimalus ja mida arvata nn. venitusravist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enne kui opereerida tuleks selgitada põhjus. Võiks alustada rö piltidest lülisamba nimmeosast. Saatekirja saab perearstilt.

Dr. Ain Pajos