Neuropaatia 01.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lugu Järgmine.
2004 kevadel diagnoositi mu isal neuropaatia (esmakordne ja mingit haiguspõhist diagnoosi pole, ilmselt viinaviga).Käisime Tartus ja sai ravi.2004 sügisel avastati tal kopsuvähk, kiirituse aj keemiaravi tulemusena kadusid need siirded kopsust, aga leiti uus kolle kuskilt häälepaelte juurest, millega kaasnes häälekaotus.Seniks kui keemia ja kiirituseravi sai, jäi neuropaatia ravi tahaplaanile.
Nuud kolm nädalat tagasi kadus isal tasakaal täielikult, alul sai ikka mööda seinaääri kempsu jne.Nuud ei saa enam uldse voodist välja.Tegime ka kompuutri peast, et äkki on vähisiirded seal aga kompuuter näitas et peas on ok.Ja käisime neuroloogi juures, sealt saime edaspidise ravi.Tavalised valuvaigistid ja muu mis on neuropaatia raviks(b_vitamiinid jne).Ja saime ka sellise teate, et kogu see kiiritus ja keemia on kahjustanud väikeaju.Sellest ka need tasakaaluhäired ja koordinatsioonihäired, sest kätetöö on ka häiritud-ei saa lusikat ka mitte käes hoitud.
Küsimus järgmine-kas sellest on võimalik veel välja tulla, ma mõtlen, et kui ongi see väikeaju kahjustunud, siis saab kunagi käima ja olema.Olen igal pool juba käinud aga tundub ikka et miski on veel tegemata.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna õige vastus on väga oluline, eeldab see haige mõnepäevast jälgimist ja uuringuid haiglas neuroloogia osakonnas. Soovitan küsida neuroloogilt suunamist haiglasse.

Dr. Ain Pajos