tukslemine peas 2 18.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Vererõhk on perearsti juures mõõtes olnud normaalne, u. 125/70. Kui tempo on madalamapoolne, tukslemist ei esine ja intensiivse treeningu puhul - nii kui kaob hingeldus, kaob ka tukslemine. Kas siis tõesti võib pingutuse ajal vererõhk niivõrd kõrgeks tõusta või tuleks sellisel juhul tõepoolest kahtlustada migreeni? Kas peaksin intensiivset trenni vältima?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vererõhku tuleks mõõta pingutuse järgselt või kardioloogi juures veloergomeetril.

Dr. Ain Pajos