häda peas 04.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 50 a. naine. 5-6 a. tagasi oli esimene ootamatu peapööritus, mida tuli pool aastat ravida-rahustada. 2004 septembris oli jälle, aga juba tõsisemalt. I korral viis kiirabi tilgutite alla ja II korral sain kodus süsti. Selle pearinglusega kaasnes minu arvates veresoonte spasm, mis oli üpris hirmutav ja vastik tunne. Siiani olen mitmeid ravimeid saanud (sipralex (kohe lõpeb pooleaastane ravikuur), gingo biloba, betaserc ning uuringud tasakaalu- ja kuulmiskeskuses, tehtud magnetdomograafia)- kõik on olnud normi piires. Kannatan harva peavalude all. Täna öösel oli tugev peavalu, võtsin ibumax 400. Kuskil 20 min. pärast läks keha külmaks ja hakkas väga halb olla. Mõõtsin vererõhku- 135/91 Hiljaaegu jätsin ära omavoliliselt vererõhurohu (again ?), sest rõhk seisab niigi korras. Hakkas veelgi halvem, abikaasal ei lubanud kiirabi kutsuda. Võtsin ühe again, varsti süda paha. Oksendasin kõik välja. Kas nüüd on siis migreen ka käes? Öelge palun, kas Te saate mind kuidagi lohutada või olengi edaspidi selline hädapätakas? Olen eluaeg suht terve ja rõõmsameelne inimene olnud. Olen ka lootusetu ülekaaluline -30 kg Kas see võib ka inimese nii haigeks teha?
Olen elus VIST ühe vea teinud. 15 aastat tagasi käisin üpris usinalt Võrumaal paastulaagris, N. Trofimova juures Võru haiglas paastumas. Peale seda läksid mu juuksed halliks. Helme, Jaan on mulle öelnud, et paastumisega olen närvisüsteemi rikkunud. Kõige targem on muidugi minu abikaasa, temale see minu paastumine ei meeldinud ja teab nüüd, et kõik sellest ongi.
Aitäh, vähem haigeid Teile ja päikest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui peapööritus kordub, tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos