väga kahtlased peavalud 09.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on juba juba viis aastat vahetevahel väga kahtlased peavalud. Need on üsnagi suure vahega, umbes kord paari kuu jooksul. Kogu lugu algab pihta nii, et silmade ette tekib nagu mingi laik, siis on väga raske näiteks mingit teksti lugeda. See kestab umbes poolest tunnist kuni paari tunnini. Siis tulevad tugevad peavalud, mis kestavad umbes ühe päeva. Samuti on algusetapis tekib kahtlane surin kätesse ja vahel muutuvad käed ka tuimaks. Ja nüüd kõige imelikum asi, nimelt kui selline olukord tekib, siis juhtub alguses ka nii, et ma ei suuda enam rääkida, ma lihtsalt ei suuda nagu sõnu enam välja öelda, ega meelde tuletada ja suust tuleb välja ainult mingit soperdist. Just see viimane asi kohutab mind, ma ei tea miks ma kaotan ajutiselt normaalse rääkimisvõime? Äkki oskate vastamisel mingi näite tuua milles asi olla võib?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist klassikalise nn. auraga migreenihooga. Laik silme ees on märk, et nüüd tuleks rohtu võtta. Ravi määrab neuroloog.

Dr. Ain Pajos