Serotonini sündroom (palun täpsustusi) 02.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Pöördusin teie poole juba korra selle küsimusega, kuid sain ei midagi ütleva vastuse. Tean, et tegemist on serotonini üleküllusega ning tean ka sümptomeid. Samuti mainin, et oma ravi arst antud sündroomi kohta midagi ei tea, seega temaga mul seda arutada ei ole võimalik.

Küsimus järgmine. Kas Tramadoli pikaajalise kasutamisega (200mg päevas) võib tekkida serotonini sündroomi oht? (http://opioids.com/tramadol/index.html antud uurimuse järgi on tramadolil SSRI omadused)

Küsimus kerkib üles sellest, et hooti tabavad rahutuse perioodid, koos käte värinatega. Samuti on jalgade liikumine imelik (jala labad liikuvad sissepoole ning lihased on liiga pehmed). Puudub aga higistamine.

Kas oht on olemas või on tegemist tavaliste Tramadoli kõrvalnähtudega (antud sümptomid ilmenevad harva ning väga järsku)?

Kasutan samuti aegajalt ginko-bilobat, klükoosamiini, glutafecti ning mangeesium-B-vitamiine. Kui SS oht puudub, võib ehk ärevus tekkida mõne selle kombinaatsi ravimist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Saatke küsimus psühhiaatrile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Williamsi sündroom

Kuna eestikeelne kirjandus Williamsi sündroomi kohta praktiliselt puudub, siis palun teavet sündroomi avastamisest imikueas kuni edaspidise kulgemise kohta.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on päriliku (kromosoomidefekt) , tavaliselt kerega vaimse ja ka füüsilise alaarenguga, tihti kaasub ka kerge südameprobleem.
Haigusega on enam kursis lasteneuroloogid.

Dr. ...

Loe edasi

Rahutute jalgade sündroom

Tere. mul diagnoositi rahutute jalgade sündroom (üle poole aasta olnud). nüüd sain teada, et olen rasestunud. kas ravi on ka raseduse ajal võimalik?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Raseduse ajal on tabletiravi ebasoovitav.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

meniere sündroom

Tere!
Palun abi ja leevendust !
Ühel päeval läks maa ja taevas kokku! ei seisa püsti ja ka lamada on kole, sest kõik ringleb,mõne aja pärast oksendan, värisen ja higistan koledasti, nii umbes ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kas on ka kuulmishäire ühe kõrvaga? Kui kuulmine on OK, siis Meniere`i tõbe ei ole ja tuleks selgitada põhjus. Alles siis on võimalik tõhus ravi.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

gilles de la tourette sündroom

kas seda sündroomi saab ravida.ja kas on yldse võimalik et se yldse ära kaob.kas seda esineb paljudel noorte..ons see pärilik või millest se tekib?palun vastake.aitäh.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Umbes kolmandikul haigetest on pärilik seos(osaline). Oma osa võib olla ka lapsena läbipõetud streptokokkinfektsioonil. Ravimid suruvad vastutahtelised liigutused ja häälitsused maha, ei ravi aga välja. ...

Loe edasi

Serotonini sündroom

Tere,

Proovin palju erinevaid anti-depressante ning muid serotonini mõjutavaid ravimeid. Olen tänu internetile kursis aga võimaliku ohuga - toksiline serotonini sündroom.

Võtan ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vaevalt on võimalik lihtsalt proovida erinevaid antidepressante. Esitage oma küsimused arstile kes on teie haigusega tuttav ja on väljastanud retseptid.
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: