Neurofibromatoos 23.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kus ja kuidas oleks Eestis võimalik käia põhjalikel uuringutel, et välja selgitada kas valud, mis esinevad mul juba mitu aastat on põhjustatud NF'poolt.
NF on ametlikult diagnoositud, kuid põhjalikku uuringut pole tehtud.
Nende valudega olen käinud läbi kõikvõimalikud arstid, kuid kõik ütlevad et nende erialaga see pole seotud. Neurofibromaatoosist pole mõni arst kuulnudki ja muigab ainult selle jutu peale.
Diagnoosi sain ka teada tänu enda pealekäimisele, kui kirurgilselt 1 neurofibroom eemaldati käe pealt, tänu millele labakäsi jäi peale seda tuimaks.

Olles internetis pooled artiklid ja leheküljed (välismaised) läbi lugenud, sain aru et parim diagnoosimse vahend oleks nö. kompuuteruuring, mis alusel ja kuidas seda tehakse? See vist üsna kallis?

Kuna viimasel ajal on ülaselja piirkonnas valud jälle üsna intensiivselt tunda andnud, tahaks siiski sellele lahendust leida!

Lugupidamisega;
Meelis

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuringutele saadab polikliiniku neuroloog ja haigekassas kindlustatule on need tasuta.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Neurofibromatoos (NF1)

Tere!

Mul oleks küsimus neurofibromatoosi (NF1) kohta. See lõi mul välja 4.aastaselt pigmendilaikude näol. Mind saateti uuringule ja avastati NF1. Sellega kaasnevad mul ka tihti esinevad peavalud. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Päikesevalgus mõjub stimuleerivalt pigmentlaikude tekkeks nahal ja ja võib esile kutsuda nende muundumise. Selle haigusega kaasub aga pigmendiladestuse häire. Kuna vastavaid uuringuid päikesevalguse mõjust ...

Loe edasi

neurofibromatoos

Tere. Lugesin selle haiguse kohta "inimene.ee" terviseportaalist ja sain teada, et tegemist on geeni kahjustusega 17.kromosoomis või 22.kromosoomis, mille alusel toodetakse valku nimega neurofibromiin. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Haiguse nimi?

Loe edasi

neurofibroom

Tere.
Sooviksin teavet neurofibroomide kohta. Miks need tekivad ja kas on võimalik uute sõlmede tekkimist kuidagi vältida. Meie närviarst ütles, et tuleb hoiduda kõigest mis kiirgab, et kohvitass ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Neurofibromatoos on pärilik haigus. Kliiniline pilt on aga igal juhul erinev. Nende sõlmede tekkimist ise vältida ei saa. Eemaldada tuleks vaid need mis tõesti segavad.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: