Selja punktisooniga kaasnev 18.07.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mulle tehti 10 päeva tagasi selja punktsioon, mille eesmärgiks oli Sklerosis Multiplexise diagnoosimine. Punktisoon tehti päeval umbes kella 14 ajal ja kuni järgmise päeva hommikuni ma lamasin voodis, mõned hädapärased käigud välja arvatud. Järgmise päeva hommikul oli tugev iiveldus ja üles tõusmisel oksendasin. Pea valutas. Lamasin edasi. Kella 16 aegu läks enesetunne heaks ja ma jalutasin umbes tund aega ringi (käisin uuringutel). Õhtul tekkis rõhumistunne kuklasse ja ajas iiveldama. Öösel oli selg kange ja abaluude alt valutas. Hommikul oli väga tugev iiveldus ja üles tõusmisel oksendasin. Lõuna ajal tugev iiveldus, oksendasin. Tõusis palavik 37,5-ni ja silmad kartsid valgust. Lamasin terve selle päeva. Järgmine päev jälle tugev iiveldus, silmad kartsid valgust, valu oli tõusnud abaluude alt turja peale, samuti oli survetunne kuklas. Õhtul oli palavik 37,8 ja anti palavikuvastast tabletti (Paracetamol). Järgmise päeva hommikul oli palavik 37,3 ja anti palavikuvastast tabletti. Endiselt iiveldas. Silmad enam valgust ei kartnud. Lamasin voodis terve päeva. Selg ei valutanud, aga survetunne oli kuklas. Järgmisel päeval palavikku ei olnud. Hommikul ei valutanud ei pea, ega ka selg. Käisin täiendavatel uuringutel umbes tund aega, misjärel oli tugev rõhumistunne kuklas ja ajas iiveldama. Ülejäänud päeva lamasin. Järgmisel päeval sain haiglast välja ja sellest ajast peale (5 päeva) ei saa olla üleval enam aega kui tund, misjärel tuleb tugev rõhumistunne kuklasse või pealaele või otsmikule. Sellega kaasneb tugev iiveldustunne ja kui pikali ei heida, siis ka oksendamine. Vaevused mööduvad umbes tunnise lamamise järgi. Iga kord kui voodist tõusen kordub kõik sama moodi. Samad vaevused tulevad ka istumisel. Vähemalt viimasel 5-l päeval on olnud ka silmade valguskartlikkus ja teravnenud kuulmine. Mõnel päeval (3-l) on õhtuti olnud temperatuur 37,2. Nüüd enam temperatuuri ei ole.
Kõik need vaevused ei ole minu arvates tingitud ei gripist ega infektsioonist ega ülemäärasest lamamisest, sest need vaevused ei sarnane minu poolt varem põetud haigustele.
Millega on Teie arvates tegemist? Kas tegemist on mööduva nähtusega? Kui jah, siis millal sellised nähtused peaksid mööduma ja kuidas sellele kaasa aidata? Kas peaks pidevalt lamama?

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere! Teie kirja alusel arvan, et tegemist võib olla tõepoolest selja punktsiooni järgsete reaktiivsete kaebustega. Mõnedel juhtudel võib inimestel esineda punktsioonijärgne nn. meningism, mis möödub. Sellega võivad kaasneda peavalu, iiveldus, silmade valguskartus, isegi mõningane temperatuuri tõus. Kõik need kliinilised sümptoomid mööduvad, vajadusel tuleb tarvitada tõesti ka palavikku alandavaid ja valuvaigistavaid ravimeid. Kuna 10 päeva on möödas, siis minu arvates peaksid nüüd need nähud ka taanduma. Kui Teie kaebused püsivad, siis tuleks uuesti pöörduda neuroloogi poole (oma raviarsti või protseduuri teostanud arsti poole).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

selja ja jala valud

kas Teie vastuvõtule on võimalik kuidagi aeg saada ja kuidas?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Helistage tööpäevadel telefonil 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

selja ja nimme valu

k 44447 lisa nimme piirkonnas esimeb ka tuimust ja vahate vahel kiirgub valu n.ö sabaluu otsa

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ei saa küsimusest aru.

Loe edasi

valud selja alaosas

tere

olen 16 aastane noormees
umbes kahe kuu eest märkasin valusid selja alaosas selja kehalisel pingutamisel nagu kummardumine või pikemalt ebamugavas ja lihaseid pingutavas asendis ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoline on algav alumiste nimmelülidevahelise kõhrketta degeneratsioon.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Valud seljas ja kõhus

Kannatan sagedaste selja ja kõhupiirkonna valude käes. Valu esineb selja erinevates osades: selja keskosas (vöö piirkonnas), neerupiirkonnas, abaluude all. Valud on ka kõhus, enamasti paremal pool, sapipõie ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Selja - ja kõhuvalud võivad kindlasti olla seoses lülisamba haiguslike seisunditega, mida ei ole näha tavalisel röntgenpildil. Täpne vastus konkreetsel juhul eeldab siiski läbivaatust.

Dr. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: