käelabade "halvatus" 15.06.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Ühel hommikul üles ärgates (õhtul oli kõik korras), ei tundnud ma (31.a. mees) enam vasaku käe sõrmi ja paremal käel tundsin ja sain vaevaliselt liigutada pöialt ja nimetissõrme (käte tuimus algas käelabadest) ning käed olid sinakad. Vasak käsi "surises" ainult. Abikaasa hakkas mu käsi Fastum geeliga määrima ning masseris õlgu kuni sõrmeotsteni välja. Kolmandal päeval hakkasin sõrmi tundma ja nüüd nädal hiljem suudan ka kergemaid raskusi tõsta, kuigi vasak käsi on endiselt nõrk. Millest selline "halvatus" võib olla tingitud ja kas see võib korduda? Kuna tal pole hetkel kehtivat haigekassat jäi ka arsti poole pöördumata. Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Raskes unes (alkohol?) käed keha all või üle voodiääre magades võib saada käenärvi kahjustuse mis tavaliselt küll paraneb ise kuid aeglaselt.
Ilma raskusteta võimlemine ja massaaz tulevad kasuks.

Dr. Ain Pajos