Jalad ei kanna 28.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen mures ema pärast.Ta on mitu korda kukkunud,et jalad lähevad sõlme ja nagu keegi lükkaks .Teadvus ei kao,pea ei ringle.Vererõhk on160-180.Kiirabi on koju toonud ja palunud tal minna neuroloogi vastuvõtule.Perearst aga ei saada ja mingeid uuringuid ei tee.Annab vaid uusi vererõhurohtusid.Jaanuaris kukkus kodus ja oli süldina maas.Põis ei pidanud sel korral.Kui kiirabi jõudis,oli parem ja sellisest olekust jälgegi.Pärast aga kordus sama asi,et süldina ja põis ei pea.Nii oli 2 päeva.Perearst satis hoopis psühhiaatri juurde,sai rahusteid.Nüüd aga on lugu nii,et ei saagi enam üksi käia.Kukub,sest jalad lähevad sõlme.Kõnnib ka tippides,väga halvasti.Et nagu varbaosale vajutad,nii kukud.Mis on,kuhu peab pöörduma?Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan algul kontrollida südametegevust - teha EKG uuring perearsti kaudu. Kui see on korras tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos