Surisevad näpud. 25.03.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Hommikuti ärgates on käed paistes ja näpud surisevad.Teistes näppudes normaalne olek taastub aga vasaku käe 3 viimast näppu jäävad tuimaks ,seda alates teisest sõrme lülist.Kui kätt maseerida siis hakkab käsi kuni küünarnukini valutama.Sõrmi tunnen üleni ainult siis kui käed külmetavad aga toas soojas olles on jälle justkui sipelgad sõrme otstes.Ise olen 29 aastane. Perearst arvas ,et äkki on mul käes mingi verepais mis surub randmest sõrme närvid kinni.Kas oskate teie äkki nõu anda?

Abi ootaja Virumaalt.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline ongi närvide kompressioon randmeliigese piirkonnas mis tihti on põhjustatud käelabade valest asendist igapäevase töö juures. Tuleks fikseerida sideme või lahasega ranne sirgeks ja säilitada seda asendit kogu päeva jooksul.

Dr. Ain Pajos