lihaste- või närvivalud 20.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juba ligi 2 aastat on käte ja jalgade lihased imelikud. Ei oska õieti kirjeldadagi. Tunnen end kuidagi kangelt( sõrmi, jalgu käsi). Pean palju liigutama, et normaalsem oleks. Valud need otseselt ei ole. Mõnes lihases on ka kuumamistunne, kusjuures väliseid põletikutunnuseid (paistetust, kuumust) ei esine. Vererõhk on väga madal. Nüüd on tekkinud ka hüperkolestreemia, kuigi olen pigem alakaaluline ega tarbi praktiliselt üldse rasva. Reumatoloogiliselt olen terve. 2 aastat tagasi, kui need sümptoomid algasid, avastati mul kilpnäärme autoimmuunne põletik. Endokrinoloog ütleb, et kuna kliiniliselt alatalitust pole, ei saa need sümptoomid kilpnäärmest põhjustatud olla. Arvati, et võib-olla on fibromüalgia.
Olen 50. Kas nende kaebustega peaks neuroloogi poole pöörduma?
Tänan ette vastuse eest
Merike

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Fibromüalgia tähendab valu lihastes ja kõõlustes. Kangustunne jäsemetes viitab liigestekapslite põletikuseisundile.
Soovitan uuesti külastada reumatoloogi. Kui liigestepõletik on välistatud,tuleks pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos