Halb enesetunne,südame rütmihäired 10.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 41 a. Mind vaevab juba pool aastat halb enesetunne.Algas see sellega, et tekkis tahhükardiahoog, mis kesti umbes pool tundi. Peale seda hoogu hakkasid pidevalt häirima ekstrasüstolid. Nädala pärast uus tahhükardiahoog.Tehti mingi süst, siis läks kõik korda.Ja nädala pärast jälle kolmas hoog.Kogu vahepealse aja ekstrasüstolid, umbes 50 korda päevas.
Peale teist hoogu läks ka üldine enesetunne järjest halvemaks.Pea oli uimane, nagu käiks kohati ringi,üldine nõrkus,selline tunne nagu üle keha kõik suriseks.
Võtsin tol ajal ka betaloksi ja Hanaksit.Väiksemgi pingutus pani hingeldama,kogu aeg oleks tahtnud magada.
Südame koormustest, kardiogramm ja ultraheliuuring midagi ei näidanud,ööpäevaringne kardiogramm näitas küll hulgaliselt lisalööke, kuid arst arvas,et need ei ole põhjustatud südamehaigusest. Millest aga, ei tea
Vereanalüüs ja kilpnäärme hormoonid korras.Haigusele eelnenud periood oli küll väga pingeline ja on seda tegelikult ka praegu.Midagi negatiivset küll,peale minu halva enesetunde, pole.Arst kirjutas mulle küll cipralexi,mida võtan kolm kuud, kuid kahtlen ikka kas see kõik on ainult psüühikast. Paremaks on mul küll natuke läinud, kuid ikkagi ei ole enesetunne hea.Pea on uimane,nagu oleks vahest midagi täis topitud.Hooti tuleb peale nagu nõrkuse tunne.Vahest jalasäärtel nagu tõmblused.Vahest tõmblevad ka nagu silmade ümbruses lihased.Võtan ka igasuguseid vitamiine.Kas võib tegu olla hoopis mingi närvisüsteemi haigusega?Neuroloog läbivaatlusel midagi ei leidnud,arvas, et siiski südamest.Südamearst soovitas edasi võtta cipralexi.Mida soovitate Teie?
Süda

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt tuleks vahetada antidepressanti(cipralex).Soovitan korduvat neuroloogi või psühhiaatri konsultatsiooni.
Dr. Ain Pajos