sabakont 07.01.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp. Ain Pajos!

Tahtsin teada, kas kõigil naistel on sabakont käega tunnetatav. Nimelt nii palju kui ma mäletan (21a. momendil), on minu sabakont koguaeg küllalt suur olnud, kuid viimase nädala jooksul on ta hakanud tuikama ja selline tunne, et ka suuremaks läinud. Kui pingutad vaagnalihaseid, siis on valus (see pole terav valu) ja üleüldse ta on hakanud häirima, ühesõnaga on koguaeg tunda, et ta on mul ikka olemas.
Kas see on normaalne? Millest see võib olla tingitud? Kas sellega midagi ette võetakse (operatsioon???) Kas see võib olla probleemiks nt. sünnitusel?

Ette tänades. - A.K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sabakondi suurus võib olla erinev, Valud selles piirkonnas vöivad olla tingitud kergest traumast, ka sünnitusjärgselt. Tüüpiline on krooniline valu seoses stressi ja depressiooniga.

Dr. Ain Pajos