ajuvõimekuse langus 05.06.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25 aastane mees. Muret teeb mulle see, et kuigi olen noor inimene on mulle külge tulnud vanainimeste hädad. Unustamise hulk on läinud lihtsalt kohutavaks ning teine asi mis mulle muret teeb on kontsentreerumisvõime vähenemine. Raske on ennast rakendada mingi ülesande lahendamisele.

Kas on võimalik, et need on stressi tulemused? Kas võivad siin olla ka mingid ainevahetus- või verevarustushäired? Või hoopis veel mõningad mulle teadmatud hädad? Kas peaks selle asjaga arsti juurde pöörduma ning kui jah siis millise arsti juurde?Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh huvitava probleemi esitamise eest.

Teie kirjast voib järeldada, et olete oma igapäevaelus seotud suure töökoormusega ja selle tulemusena tekivadki pahatihit kontsentreerumisraskused, samuti mälu käepärasuse häired. Kui inimesel on pikema aja vältel vaja täita väga palju erinevaid kohustusi ja ulesandeid, ei suuda ta mone aja möödudes enam keskenduda koikidele asjadele piisavalt pohjalikult ja planeeritud ulesannete täitmisel tekivad järjest suuremad vajakajäämised, mis omakorda suvendab juba tekkinud ulepinget ja stressi.

Lisaks on tihit ka keskendumisraskuste pohjuseks depressioon, mille olemasolu hindab täpsemalt juba eriarst. Kas tööga voi ka pereeluga seoses ei ole Teie puhul voimalus meeleolulanguse e. depressiooni tekkimiseks?

Nii et moelge koikgepealt läbi oma kohustuste hulk ja analuusige, kas need on vastavuses Teie käsutuses olava ajaga. Kas Teil jääb aega ka puhkuseks, kas Te saate piisavalt magada, kui palju Te tegeleta aktiivselt spordi voi alternatiivselt fuusilise koormusega. ?Kui koik see tundub olevat korras, on motet pöörduda erialaarsti poole, kas neuroloogi voi psuhhiaatri poole ja arsti soovitusel, kui ta seda vajalikuks peab, kasutada ravimeid.

Teie vanust arvestades ei tule kone alla verevarustusehäired. Kui teie tervis uldiselt on korras, ei ole alust kahtlustada ka ainevahetushäireid.

Uldise toonuse tostmiseks , kui tunnete, et väsimus on suur, on soovitav kasutada apteegist ilma retseptita saadaolevaid toonikume, soovitav Gingo Biloba preparaate.

Parimate soovidega ja edu soovides.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

epilepsia ja paastumine.

Tere,
olen 19 aastane neiu ja soovin sel suvel minna paastulaagrisse.
Kas epilepsiaga tohib üleüldse paastuda ?
tervis on mul hea olnud, ja viimasest krambihoost on möödas natuke üle ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Veresuhkru langus võib provotseerida epilepsiahoo.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

isutus

Küsisin enne isutuse kohta.Nüüd uus probleem lisaks.25-septembril sattus mees insuldiga mustamäe haiglasse.Sellest hetkest kaalu langus 10-kg.Toit käib suus ringi,isu ei ole(haiglas sõi päris korralikult)Kodus ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui inimene võtab kaalus alla, tuleks nõu küsida perearstilt. Isutus ei ole insuldi tunnus.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: