Paanika? 06.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 30.a. naine. Umbes aasta tagasi minestasin tööjuures. Oli stressirohke aeg, õhupuudus jm. Sellest ajast alates on mul hirm, et see kõik kordub. Hirm on kaotada kontrolli, vahel suisa nö surmahirm. Kardan seda just pigem üksinda olles, kui suures seltskonnas. Õnneks pole hirmuhood siiani olnud pikaajalised või liiga tihedad.
Kolm päeva tagasi (peale pingelist olukorda) tekkis tööl taas tõsisem tunne, et nüüd minestan. Õhk kadus ära, hingata oli raske ja pulss kiire. Peale seda käed surisesid ja läksid niiskeks. Peavalu ei ole, aga peapöörituse tunne küll. Probleem on aga selles, et selline tunne ei taha ära minna. Nüüd juba kolm päeva on pidevalt tunne, et kohe “kukun kokku”, käed aeg-ajalt niisked ja pea nagu pööritaks – sellest ka nõrkus. Püüan ennast rahustada, et kõik on korras, aga ei aita. Mis aitaks? Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Paanikahäire on tihti põhjustatud depressiivse seisundi poolt. Abi saab antidepressantidest.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Probleem

Naine 28.a.,2 lapse ema.Töötan õmblejana,keha on pidevalt sundasendis,mis tingib kaela-ja õlavöötme pingeid ja peavalusid.Käisin perearsti vastuvõtul,kus diagnoositi põskkoopa põletik ning määrati antibiootikumi ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Kindlasti oleks hirmuhoogude kontrolli alla saamiseks oluline konsulteerida psühhiaatriga. Südamekaebuste osas aitab selgust tuua EKG ja kardioloogi või perearsti konsultatsioon.
Lugupidamisega,

Loe edasi

Huntingtoni tantstõbi

Huntingtoni tõbi on päritav ja ravimatu.Mind huvitab kui suur on tõenäosus ,et mina ja mu lapsed on selle haiguse pärinud.Kas peaksime ka laskma teha geeniuuringu.Kui lasen uuringud teha ja minu puhul ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Huntingtoni tõbi on päritav nii nais- kui ka meesliini pidi.

Kui ühel vanematest on haigust põhjustav geenidefekt, on lastel 25% tõenäosus seda geeni pärida.

Geeni olemasolu on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: