algav artroos või nimmepiirkonna närvipõletik? 05.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisin suvel arsti juures oma puusavaluga - valutas koledasti ja kui olin kaua istunud, siis ei saanud kohe kõndidagi - puus nii kange. Tihtipeale lõi valuhoogusid puusalt kuni põlveni diagonaalis üle reie. Arst pani diagnoosi - algav artroos. Raviks Ultra-gel ja Olfeni tabletid. Need said otsa ja valu püsis. Et ma abi ei saanud, läksin homöopaadi vastuvõtule, kus olen saanud süste ja erinevaid õlisid ja kõigele lisaks veel ravivõimlemiseks harjutusi. Puus on nagu tuim, aga valutab. Nüüd, 2 kuud sellest möödas, valud püsivad, ehkki need närvivalud on ära kadunud. Täna näiteks selg valutab väga nimmepiirkonnast ja ka puus on valulik, kui näiteks teen nõksatuse puusaga, läbib puusa tugev valu. Mida siis lõpuks ravida ja kas üks ei välista teist?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teie küsimusele vastamist alustaksingi sellest, et tõepoolest üks Teil diagnoositud haigus ei välista teist. Et tagada võimalikult täpne diagnoos ja sellele vastavalt maksimaalne ravi, selleks peab aga arst ka haiget nägema. Vajadusel tuleb teha täiendavaid uuringuid (röntgenpildid jne.) ning seejärel üle vaadata Teie ravi. Teie kirjast jääb mulje, et olete kasutanud 2 kuu kestel ravimeid, teinud ravivõimlemist jm. ning valud on vähenenud, kuid mitte täielikult taandunud. Teadmiseks Teile, et artroosi ravi on igal juhul pikaajaline ning nõuab Teilt kannatust ja järjekindlust. Kui Teil on kahtlusi oma diagnoosi suhtes, siis tuleb ikkagi pöörduda arsti vastuvõtule.