neuroborrelioos 23.09.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

kui on avastatud neuroborrelioosi ägedakujuline ja kui uuringute tulemusel leitakse selgrooüdist valku,siis mida see tähendab ja mis tulemused sel on?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegemist neuroborrelioosiga mida Eestis kannab edasi puuk. Kui hiljuti esines puugihammustus mille ümber tekkis intensiivne punetus on kindlasti soovitav teha läbi antibiootikumikuur (10 päeva ). Rohu oskab tavaliselt välja kirjutada ka perearst.

Dr. Ain Pajos