Neuroloogia, diagnoosi määramine 29.08.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Küsin oma sugulase kohta, kellel ilmnesid järgmised sümptomid: parema käe ja parema jalga halvatus. Halvatus algas valust parema õla piirkonnas, töötuks jäi käsi, seejärel jalg. Röntgen, arvuti pildid peaajust, magnet-uuringud "torus"
ja ka seljaaju punktsioon ei näidanud midagi.(Küll 3mm-line vana kolle ajus, mis arstide hinnangul ei saanud tekitada antud kahjustusi). Ebastaabilne vererõhk, peamiselt kõrge esineb ka.

Paari päeva pärast -- jälle tugev valu paremas õlas, kaelas ja seisun halvenes. Ennem perioodidena see paranes, inimene sai isegi kõndida, siis jälle halvenes ja jälle paranes. Peale tugevat hoogu, käsi ja jalg peaaegu liikumatud.

Veel huvitav fakt, parem pool, halvatud, on rohkem tundlik, vasak, eriti jalg ei tunneta aga külma ja valu, kuigi liikuvad normi piirides. Pulssi on tunda ka paremas, halvatud, käes. Haamri löökidele parem põlv "vastab", kuigi nõrgemalt, kui vasak. Parem tald samuti.

Mis see võib olla?
Kas tasub suunata inimest Tartusse? Öeldi tegelikult, et apparatuur Tallinnas on küll võimsam.

Arstid oletasid, et see võib olla insult kuskil kaela piirkonnas?
V. o. pikkliku aju all? Olen mitte professionaal, vabandus, kui oletus tundub tobe.
Huvitab ka see, kas arstide oletus, et midagi võis juhtuda ajutüves, on põhjendatud? Kas aju tüves on veene? Ja kui olekski see võimalik, kas uuringud tõesti ei kinnitaksid seda?

Veel nii palju, et veri on inimesel ka korras. Ja post scriptumina, et kaks aastat tagasi patsiendil oli peatrauma, näoluu katki metmest kohast, paremalt esines probleeme mingi näonärviga. Kõne on korras, valu puhul ainult nõrgenenud, diktsioon sama kui ennemgi.


Loodan, et Te leiate aega, et aidata mind. Olulisem küsimus jääb ikkagilt, mis see võiks olla ja kas tasub viia inimest mujale? Kui saab peatada haiguse võimalikku oletatavat arengut näiteks, on ju vaja teada, millega on tegemist.

Ennatlikult tänan Teid, Kristina
Kas naaberriikides on võimsamad uuringu keskused?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nii komplitseeritud juhule ei ole eeltoodu alusel vöimalik anda arvestatavat vastust.

Tuleks tulla vastuvötule köigi uuringute andmetega.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

neuroloogia

Tere. Käisin EEG uuringul ja see näitas spikes tsentraalosal, kuid äeldi et epilepsia see ei ole. Nüüd saadeti veel CT tegema ja saatekirjal on dignoosiks pandud Cenbylgia Symptomatia? . Mida see tähendab? ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Küsige saatjalt arstilt.

Loe edasi

epilepsia

olen 21.a poja ema
minu pojal oli 9.a vanuselt peatrauma. Ta kukkus pea ees 3 meetri kõrguselt. olime ravil kohalikus maakonna haiglas. röntgenipilt midagi halba ei näidanud, kuid diagnoositi tugev ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Epilepsia diagnoosi panek ja ravi määramine ainult uuringu alusel lapsele, kellel hoogusid ei ole olnud ei ole õige. Tõenäoliselt on tegemist hoopis kaasasündinud perekondliku häirega EEGs. Kui uuring ...

Loe edasi

Neuropaatia

Lugu Järgmine.
2004 kevadel diagnoositi mu isal neuropaatia (esmakordne ja mingit haiguspõhist diagnoosi pole, ilmselt viinaviga).Käisime Tartus ja sai ravi.2004 sügisel avastati tal kopsuvähk, kiirituse ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kuna õige vastus on väga oluline, eeldab see haige mõnepäevast jälgimist ja uuringuid haiglas neuroloogia osakonnas. Soovitan küsida neuroloogilt suunamist haiglasse.

Dr. Ain Pajos
6 ...

Loe edasi

neuroloogia

Tere!Olen 19 a neiu.Juba pool aastat on olnud meelekohtades tugev valu, nüüd on ka lisandunud paistes igemed.Mis võib selle põhjustada?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

vastata võib hambaarst.
dr. Ain Pajos

Loe edasi

neuroloogia

Mai kuust alates loovad mul mingid norgad elektriloogid pahe. Kuu aja jooksul umbes 5-6 korral ja mul on diagnoositud paraparees, kas need vouivad olla sellega kuidagi seotu ?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Paraparees võib olla tingitud aju haigusest mitte vastupidi. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

neuroloogia

pödesin 2000 aasta jaanuaris ägedat viiruslikku entsefaliiti. pärast seda sain aga endale ülitundliku naha. valus on. pean kandma ainult ümber riideid. see häirib elu. aidake

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tulge vastuvõtule

Dr. Ain Pajos
6748591

Loe edasi

neuroloogia

10aastat on kestnud kaelast tingitud pearinglused. On tehtud elektriravi, venitust, veeprotsetuure. Kestavad pearinglus, halb enesetunne, raskustunne peas. Olen 30aastane, ei jaksa enam.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearinglused reeglina ei ole tingitud kaelahaigustest, eriti selles eas.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: