öised nuttud 20.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 9-kuuse lapse ema ning mul on mure lapse öiste nutude pärast.Nimelt ärkab laps mitu korda öösel üles,kas istudes või lamades ja nuttab.Käisin ka Tartus neuroloogi juures,tegime aju uuringu ja kõik oli korras.Lapsel hakkasid nuttuhood pihta umbes3-kuuselt.Oleme käinud ka närviarsti juures kõik oli korras.Kas see on normaalne?Vahel arva jutub ka selliseid öid,kus laps ei nutta.Ma sooviksin Teie arvamust.Ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Lp. ema,
arvestades, et Teie laps on käinud neuroloogi juures ning Teile pole konkreetseid soovitusi antud, saan aru, et lapse arenguga on kõik korras. sellised nutuhood on sageli tingitud nooremas vanuses gaasidest ja hiljem seotud hammaste tulekuga. Kui soovite kindlat vastust, siis soovitan pöörduda dr. Anu Söödi poole, kes konsulteerib antud küsimuses Tartus, Elite Erakliinikus. Tel. 07/409930(väga pikaajalise kogemusega lasteneuroloog).