Beebil suur lõge pinges 06.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Meil mure järgmine. Tütar 6 kuune õigeaegselt sündinud ja oleme temaga mitmeid kordi neuroloogi vastuvõtule käinud. Alguses tundus, et arengus maas, siis käisime tihti kontrollis, aga ilmselt lihtsalt tal kõik veidi aega võttis ja nüüd ilusti arenenud ja eale vastav. On rahulik ja rõõmus laps, magab hästi. Öösel ärkab 1-2 x, et süüa. Keerab end mõlemat pidi ja istub ja üritab roomata, koogab ja laliseb ja naerab häälega.

Viimati neuroloogil käies, leidis arst, et lapsel suur lõge pinges ja kutsus kuu pärast tagasi. Üritasin küsida, millest selline asi, aga ei saanud vastust. Nüüd muidugi mure suur.

Palun öelge, millest võib taoline asi tulla ja kas peaks tegema mingeid täpsemaid uuringuid.

Ette tänades

Silja

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik, et on tegemist koljusisese rõhu tõusuga. Põhjuseid võib olla mitu seepärast tuleks kindlasti pöörduda uuesti lasteneuroloogi poole , kes vajadusel määrab täiendavad uuringud.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

lõge

Tere! Kui õrn koht on imikul lõge? Mis võib juhtuda kui lõgeme pealt saab viga? Ja kui ta sealt viga saab, kas lapsel on see valus ja hakkab nutma? kui lõge on saanud natuke muljuda, kas on ohtlik siis ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Tere
Imiku suur lõge on avaus koljuluude vahel, mis peaks olema sulgunud esimese eluaasta lõpuks. Lõgeme kohal puudvad koljuluud ja seepärast on see õrn piirkond. Minupoolne küsimus teile on, kuidas ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: