lapse kõndimine 20.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!

Minu aastane tütar (kaal 7kg pikkus 69 cm, sünnikaal 2,280kg pikkus 47 cm.)seisab küll toe najal püsti hakkas seda tegema 10 kuuselt, kuid pole teinud veel ühtegi sammu. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Aitäh pöördumast! Teie kirjast ei selgu, kas Teie laps toe najal külgsammu teeb. Kui ta ainult seisab, ega külgsamme tee, siis peaksite pöörduma lasteneuroloogi vastuvõtule. Loetakse tavaliseks, et laps hakkab kõndima 1a 2k vanuses. Kui laps selleks ajaks ei kõnni, siis pöörduge arsti juurde.