Parasiidid 30.01.17 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Tere! Viibisin 2 kuud Tais, kust nädal tagasi saabusin. Seal elav meditsiini õppinud tuttav soovitas koju jõudes teha parasiidikuuri ja soovitas osta ravim toimeainega mebendazole Taist (pildil). Ta ise on seda tarvitanud. Lugesin selle ravimi kohta internetist https://www.kliinik.ee/ravim/mebendazole-grindeks/id-9010, et Eestis on sama toimega retseptiravim müügil 100 mg tablettidena ja seda võetakse mitu korda. Mind hirmutavad alati ravimitega seoses tekkida võivad kõrvalnähud (mul on ärevushäire). Kasutan igapäevaselt omeprazoli, zolofti ja rivotrili. Lugesin ka internetist sümtopmeid, mis võivad parasiitide olemasoluga kaasneda, ja osad vaevused on mul olemas http://www.looduspere.ee/kasulik_teada/sooleparasiidid/. Uuringutel käimine võtaks aega (elan maal), kuna proove tulevat anda mitu korda ja kõiki parasiite proovidega ei tuvatatavatki. Mul on ravimiallergia antibiootikumide ja mõnede teiste ravimite suhtes. Seda ravimit ei ole ma enne kasutanud. Kas on ohutu võtta Taist kaasa toodud ravimit ühekordse annusena? Kas allergia vältimiseks oleks kasulik võtta claritini koos selle ravimiga? Või oleks kasulik võtta Cromazini koos Maksifamiga? Või kõiki loetletud ravimeid mingis järjekorras? Tänud ette!

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Lühike vastus teile on, et tuleb teha rooja analüüs parasiitidele, sest teil ei pruugi üldse olla parasiitidega kulgevat nakkushaigust, Ka ei saa Mebendazoliga ravida kõiki parasiite. Ravi sõltub , milline parasiit teil leitaks? Seega tuleb minna perearsti või nakkushaiguste arsti juurde ja teha uuringud. Võimalik on teha rooja uuringuid tasuliselt väga mitme mikrobioloogia labori juures ( Näiteks Synlab).
Paanikahäiretega patsiendil on oluline teda kas parasiit haigus tegelikult on või ei ole.
Soovin head paranemist
Aino Rõõm