Borrelia 06.12.13 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

TEKKIS VÄGA SUUR VÄSIMUS JA VASAK JALG EI TAHTNUD KANDA. PEALE SELLE LIIGESE JA LUUVALUD NING NÄRVISÜSTEEMI ÄREVUS JA MUIDU NÄRVILISUS. 23.09 AVASTATI BORRELIA. VEREANALÜÜSI NÄIDUD lgG 189,6, lgM 29,1. MÄÄRATUD DOXY 100 21 PÄEVA. NOVEMBRIS UUED VERE ANALÜÜSID. BORRELIA lgG POSITIIVNE, borrelia lgM 36,2, mida teha edasi? OMA PEREARST LÄKS SOOME JA NÜÜD ON JUHUSLIKUD. AIDAKE PALUN.

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Teid on borrelioosi tõttu ravitud antibiootikumiga ja selle ravi järgselt peavadki vereanalüüsides borrelioosivastased antikehad jääma positiivseteks. IgM antikehad püsivad positiivsed lühemat aega ( 6 kuud) aga IgG antikehad püsivad positiivstena veres mitu aastat ja vahel ka kauem. Kas te vajate veel ravi sõltub sellest, millised kaebused ja millises ulatuses jäid teil püsima peale antibiootikumide ravi lõppu. Seega kui kaebused kestavad tuleks tulla infektsionisti vastuvõtule ja sõltuvalt haiguse kliinikust tehakse lisauuringud, kui on vaja konsulteeritakse lisaks neuroloogiga.