Mirena spiraal koos Prefemin tabletidega 03.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kas tohib kasutada koos Mirena spiraali ja Prefemin tablette?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 49-aastane

Tegemist on üleminekueaga. Rasedusvastast kaitset ei ole enam vaja. Kas ESS-emakasisene süsteem Mirena on paigaldatud verejooksude vastaseks raviks?
Kogemustele toetudes ei usuks, et Prefemin mõjutab emaka limaskesta. Selliseid kliinilisi uuringuid ei ole kindlasti tehtud, sest tegemist on toidulisandiga.
Tähtsaim on käia nii EKVähi-emakakaela vähi kui ka sõelmammograafiatel, mis alates 50: kes paaris aastal sündinud, neil paaris aastail ja vastupidi. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7