Genitaalherpes 20.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 9nädalat rase ja nüüd lõi genitaalherpes välja, enne herpest oli ka seen aktiivne nüüd siis selle otsa tuli herpes, millega seda raseduse ajal võiksin ravida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Kuna olete varem põdenud genitaalherpes-infektsiooni, siis on tavapärane, et GH ägeneb raseduse ajal. Arukas oleks tarvitada Valtrexi esialgu I originaal ehk üks tabletikarp 1x2 tabletti päevas, kokku 5 päeva. Kui haigusnähud mööduvad, siis jälgimine. Ravimine on alati ohutum, kui ravimata jätmine.

Tupeseene kahtluse korral on apteegi käsimüügis uued tupekuulikesed, proovige:
https://shop.hoiamed.ee/tootekategooria/vaginaalne-infektsioon/
Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seenhaiguste raviks ( Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis).
Miks Dermoxen Bactor oovuleid kasutada:
Kiire leevendus bakteriaalsest või seeninfektsioonist tekkinud punetusele, ärritustele, sügelus- ja põletustundele.
Kreem: Imazol Plus.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7