Valu häbemes 16.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Vasakul häbememoka peale tekkis paar kuud tagasi väike lõhe/haav, võimalik, et raseerimisel. Olen määrinjd Braunovidon kreemi ja vahepeal kasvab kinni, kuid paar päeva pärast tekib uuesti. Lisaks on hakanud sealt häbememokk valutama ja pikemal istumisel on tuim valu ja ebamugavustunne kogu häbemes. Valu kiirgab ka tuharatesse ja vasakusse jalga. Öösel ei häiri. Kas on vōimalik, et tegu on genitaalherpesega? Kas lõhel/haaval võib olla seos valuga?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ragaad võib kindlasti valu põhjustada. Kui teil paraneb see halvasti või tekib väga kiiresti uuesti, siis kindlasti on soovitav pöörduda günekoloogi või nahaarsti poole kontrolli. Tegemist võib olla lihtsalt raseerimisel tekkinud ragaadiga,mis niiskes keskkonnas ei taha hästi paraneda ning Braunovidonist jääb väheseks. Võib tegemist olla erinevate nahahaigustega, mis on seoses raseerimisega ägenenud. Ravimeid, mida kasutatakse on erinevad sõltuvalt põhjusest.