Rindade Ultraheli uuring ja väike rasedus 05.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Käisin mammograafil rindasid uurimas seoses tsüstidega ja igaks juhuks saadeti mind edasi ka UH-sse. Nüüd aga avastasin, et olen rase 6 nädalat. Kas see uuring mõjtab ka rasedust kuidagi või on sama ohutu kui raseduse UH uuring?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Kaasaja uuringud on enamasti digitaalsed, madaladoosilised füüsikalised uurimismeetodid. Ühekordne vajalik uuring ei põhjusta mitte mingit kahju. Haiguste avastamine ja õige ravimine on alati olulisem. Kuna ka rasedatel esineb raskeid haigusi, ka vähihaigused, siis diagnostika on igati põhjendatud.
Nautige oma rasedust, keskeas võimalus rasestuda langeb oluliselt, nii et on juhtunud suur õnn.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7