Väike moodustis tupel 19.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 7 nädalat rase ning täna tavapärase intiimpiirkonna pesu ajal avastasin, et vasakul, sisemise ja välimise häbememoka vahel, all pool on nagu pisike punnilaadne moodustis. Midagi ei sügele ega tavaolekus valuta, ainult katsudes siis kergelt hell. Ka välisel vaatlusel ei saa aru, et midagi oleks, nagu oleks pisike punn, aga nagu ei oleks ka. Nagu oleks kergelt paistes. Veresooni on ka selgelt näha.
Kui tegu on nt raseerimisvigastusest kuidagi tingitud või higistamisest tekkinud punn, siis usun, et see pole ohtlik. Kuid kui tegu peaks olema nt Bartholini näärme tsüstiga või muu sarnasega, siis kas see on rasedusele kuidagi ohtlik?
Endal on kunagi tegelikult olnud sarnane moodustis, kuid kordades suurem ning kadus ise. Nüüd aga on see kordades pisem ning mure just raseduse ohutuse pärast.
Aitäh!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on see seotud raseerimisega seotud mikrotraumaga rasunäärmel või karvanääpsul. Sellega ei ole vaja midagi teha, kui teil ei ole tugevat valulikkust ega turset selle punni piirkonnas. Pesemiseks on soovitav kasutada näiteks Clogini intiimpesuvahtu, mida saate kasutada ka raseerimisel. Võite sellele punnile määrida Bepanthen Plus kreemi. Oluline on mitte pigistada ega ärritada, kuna see võib põletikku soodustada.