Leukotsüütide tase uriinis üle normi raseduse ajal 28.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mida pean ise jälgima või tegema, kui uriiniproovis leukotsüütide arv 11,8 E9/L
Kas tupeküünalde kasutamine võib vähendada põletikunäitajaid ( kui see on põletikust, mis võib olla põhjuseks, et eukotsüütide näit on üle normi)?

Kas üle normi olev leukotsüütide näit võib olla vihje emakakaela vähile?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kindlasti ei ole teil emakakaela vähki, kuna teil on sel aastal tehtud korduvalt emakakaela analüüsid, mis on korras olnud. Peamine emakakaela vähi tekitaja on HPV ja kui selle viiruse kandlust ei ole, siis on tõenäosus üliväike.
Raseduse ajal suureneb tupevooluse hulk ja sagedamini võib esineda tupeseene ägenemisi. Kui teil on rohkenenud voolust, siis saate kasutada apteegi käsimüügist pre-või probiootikumidega tupeküünlaid, lisaks raseduse lõpuni kasutada suukaudseid probiootikume. Pesemiseks sobib pre-või probiootikume sisaldavad intiimpesugeelid või-vahud. Oluline on teha uriini külv, et välistada kusepõie põletik. Kui see põletikku ei näita, siis on soovitav uriini analüüsi korrata ja püüdke teha see väga puhtalt ehk enne pesta, topsi urineerida ainult keskmist osa ja tuppe on soovitav analüüsi tegemise ajaks panna väike tampoon, et voolus ei satuks uriini.