Mensturatsiion hilinenud kuu aega rasedustest negatiivne 01.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mensturatsioon on tavaliselt väga ebaregulaarne, kuid pole kunagi kuu vahele jäänud, mil päevi pole. Seekord pidid päevad hakkama 17. Oktoobril, kuid siiamaani 1.novembril pole mensturatsiooni. Rasedustesti tegin 1.novembri hommikul, kuid see on negatiivne. Mis edasi tegema peaks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te väidate, et teie tsükkel on ebaregulaarne, kuid ei ole kunagi 1 kuud vahele jätnud. Tsükli kõikumine 1-2 nädala piires on normaalne. Piirideks on 20-40 päeva.
Teil on praegu tegemist tsüklihäirega. Kui teil menstruatsioon ei ole 2 kuu jooksul alanud, siis on soovitav pöörduda kontrolli, et täpsustada tsüklihäirete põhjusi ning vajadusel saada ravi.Tsüklihäiretel on väga palju erinevaid põhjusi ning erinevaid ravivariante, mille suhtes otsustatakse individuaalselt.