Punnid tupe piirkonnas 05.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
2 nädalat tagasi lõpetasin beebipillide võtmise, kuid 3 päeva tagasi tekkisid tupe ümbrusesse punnid, mis algselt olid punnid, kuid nüüd koorik peale tulnud.Punnid ei valuta, ega ei sügele. Kerge valu tekib siis kui neid puudutada. Pesen iga päev 2x päevas Vagisan pesugeeliga ning eilsest hakkasin punne kreemitama ka Avène Cicalfate kreemiga. Täna tuli nt veel üks juurde, mis ma tegema peaks? Varem sellist muret pole olnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Tegemist on haavanditega kulgeva haigusega/infektsiooniga.
Pildi järgi on suur kahtlus GH genitaalherpesele. Pöörduge otsekohe noorte nõustamise keskustesse või günekoloogile või suguhaiguste arstile veneroloogile erakorraliselt. GH võib ravida vaid tablettidega, mis on retseptiravimid. GH kipub korduma, seetõttu on esmane raviskeem oluline.
GH jm puhul on kasulik ka HPV vaktsineerimine:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
SynLab pakub tasuta neli analüüsi, mis olulised, tehke kindlasti ka need:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab)
Tegutsege, pöörduge koheselt erakorraliselt.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7