FSH,LH 04.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviks teada mida ütlevad teile sellised proovi vastused?
Kas rasestumine on võimalik kunagi ?
On tulemuste põhjal tulem PCOS ?

TSH 0,82
FT4 11,9
FSH 5,2
LH 6,16
Progesteroon 1,6
Östradiool 239
Testosteroon 2,6
suguhormoone siduv globuliin 22
vaba testosteroon 0,06
DHEAS 12,5

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Milline on probleem? Kas tegemist on kahtlusega viljatule paarisuhtele? Kui kaua on kestnud aeg kui olete soovinud rasestuda regulaarse suguelu 2-3x nädalas korral? Kas kunagi on olnud rasedusi? Millega need lõppesid? Milline on teie pikkus, kehakaal, KMI?
Nii palju hormoonanalüüse ei olegi reeglina vaja. Miks need olid vajalikud? Hormoonanalüüsid sõltuvad menstruaatsükli päevast, hormoonuuringuid tehakse teatud kindlatel menstruaaltsükli päevadel.
Millisel menstruaaltsükli päeval need on võetud? Miks kõik korraga? Ühest hormoonanalüüsist reeglina ei sõltu kliinilise diagnoosi püstitamine, vahel tuleb patoloogiat korrata. Meditsiinis püstitatakse diagnoosid välistamise meetodil.
Vajate teisest nõustamist, soovitan tulla vastuvõtule. Minu üks erialasest lemmikteemaks on viljatu paarisuhte uuringud.
Olete noor, on veel aega mõelda, uurida, tegelda akadeemilise-teadusliku meditsiini põhimõtteid järgides.
Kunstlik viljastamine on Eesti tasuta alla 41 aasta vanustele naistele.
Kas ovulatsioonid toimuvad? Seniks võiksite teha apteegi ovulatsiooniteste vastavalt patsiendi infole, mis karbis olemas.

G.Litter M.D.
naistearrst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7