Rasedus ja kuumahood 21.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen täna 10+5 nädalat rase, kolmas laps. Muret teevad nn kuumahood. Nt teen 2 liigutust ja higi voolab.

Olen käinud Perearstil seoses parema jala ära suremisega/krampi minemisega ja valutava parema käe pöidlaga. Tehti vereproovid ja pöidlast röntgen, mis midagi ei näidanud. Need mured olid enne rasedust ja on siiani. Ma ei tea, kas pean kartma midagi tõsisemat või ei.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui on lihaskrambid,sii soovitaks kasu võtta magneesiumi ja kaltsiumi. Küsige apteegist. Kui pöidlast Rö korras, siis võiks pakkuda reumatoloogi konsultatsiooni.Saatekirja annaks perearst. DRKadastik