Clormetini võtmine 30.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Hakkasin võtma clormetini tablette menstruatsiooni kolmandal päeval. Sooviksin teada, kas rasestumisvastane toime kestab ka 7 päevasel nö “puhkeperioodil” ka?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te pille võtate skeemi järgi ehk 21 päeva ja nädala teete pausi, siis rasedusvastane toime kestab pidevalt. Pilide toime põhineb ovulatsiooni mahasurumises. Oluline on pille võtta enam-vähem samal ajal, mitte unustada ning järgida skeemi. Pausi ajal võib vahekorras olla, ei pea kasutama lisavahendeid, sest rasedusvastane toime on olemas.