Krambid kõhus 06.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, ei tea kas pöördun õigesse kohta aga ehk oskate miskit soovitada.
Viimasel ajal on hakanud kõhtu krampe tekkima kui hommikul wc pissile lähen. Valu on nii tugev et ei saa korralikult end sirgu/püsti ajada. Valu on enamasti paremal pool alakõhus. Aga mitte igapäevaselt. Vaid eriti siis kui põis täis.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Kui kaebused on juba poole aasta jooksul, siis tuleks alustada uuringuid välistamise teel, alustada naistearstist. Kas uus EKVähi sõeluuring HPV/NAT on tehtud möödunud aastal? Välistada tuleb STLI sugulisel teel levivad infektsioonid jms, muud põletikud. Günekoloogilise ultraheliuuringuga saab kontrollida emaka limaskesta, emaka lihaskesta, munasarjad, väikevaagna jms.
Edasi saab võtta plaani plaanilise diagnostilise laparoskoopia endometrioosi, adenomüoosi välistamiseks või kinnnitamiseks. Munasarja kasvajate kontrolliks.
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7