Tükk vasakus rinnas ja valu vaagnas, millega on tegemist? 03.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures, leidsin 2 päeva tagasi enda vasakust rinnast hernetera suuruse tüki, tükk liigub ringi ning pikaldase mudimise tõttu on ka valulik.
Ainult vasak rind eritab kollakat vedelikku.

Poolteist aastat tagasi sai minust ema, enne rasedust oli mu kaal 54-55 kilogrammi, peale imetamise lõppu (aasta tagasi) langes kaal 46-le kilogrammile.

Ärevushäire tõttu, pingelistes olukordades teeb keha rohkem tööd ning kehakaal on langenud 54-jalt kilogrammilt, 47-le kilogrammile. Püüan kaalu ka tõsta (eesmärgiks on 51 kilogrammi) . (Ei pea dieeti, luban endal süüa kõike ja olen käinud toitumisnõustaja visiidil).

Lisaks pingerohketel momentidel tekib vaagnapiirkonnas tohutu valu, vasakul poolel ning tupe ümber.
Varasemalt oli valu paremalpool nabast all-paremalpool.
Käisin ka ultrahelis, kus ei leitud midagi.

Suguvõsas esinevad järgnevad haigused: vanavanemad rinnavähk ja kilpnäärmevähk, õde (30) avastati hiljuti vähi algmed emakakaelast. Isalt avastati healoomuline kasvaja ca 3 cm suurune, seljalt sabakondilt.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ilma läbivaatuse ja analüüsideta pole võimalik öelda, mis on Teie murede põhjuseks. Pöörduge esimesel võimalusel rinnakabinetti, selleks pole saatekiri vajalik. Rinna ultraheli uuringul täpsustatakse, kas ja millise muutusega rinnas on tegemist. Samuti on vajalik teha vereanalüüsid perearsti juures, sealhulgas kilpnäärme funktsiooni hindavad analüüsid. Kilpnäärme talitlushäire võib olla üheks kaalu languse põhjuseks. Ka günekoloogiline läbivaatus ultraheliga on vajalik, et vaaganavalu põhjusesse selgust tuua. Ärevushäire võib anda väga palju erinevaid kaebuseid: peavalu, kõhuvalu, iiveldus, lihaspinge, südamekloppimine, tasakaaluhäired, pearinglus jne. Kas valuaistigud on seotud ärevushäirega või on põhjus muus, see selgub alles, siis, kui uuringud on tehtud.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg