Mure ureaplasma urealyticumiga 22.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi olid mul esimesed süptomid, arvasin et põiepõletik. Tegin läbi mingi kuuri, mõne kuu pärast oli sama jama tagasi. Kuna arvasin, et põiepõletik siis perearsti kaudu tegin uue kuuri. Järgmisel korral kui sama probleem käisin naistearsti juures ja tuli välja et meil partneriga Ureaplasma urealyticum. Tegime koos nüüd õige kuuri läbi ja pool aastat pole midagi enam olnud. Nüüd jälle tagasi. Kas on võimalik seda täiesti välja ravida või see haigus käibki mind edasi piinamas. Kuidas seda vältida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Ureaplasma Urealyticum käitub naistel ja meestel erinevalt. Enamasti tasub seda uurida vaid teatud kaebuste puhul, näiteks viljatu paarisuhe jms. Meestekliinik uurib plasmasid kaebustega meestel.
"Täiesti välja ravida" suguelu puhul suure tõenäosusega ei ole võimalik. Peamiselt jälgige kaebusi, lugege infot ka nn mesinädalate põiepõletiku kohta. Kui tarvitate antibeebipille, siis sagedasim on tupeseene ägenemine, mille hooldustooted on apteegis käsimüügis.
Sugulisel teel levivaid haigusi saab ennetada kasutades iga vahekorra ajal kondoomi. Plasmad võivad kuuluda ka täiesti tervete naiste mikrofloorasse. Kindlat patoloogiline on Mycoplasma Genitalium, mis võib põhjustada viljatust.
Soovitan pöörduda nõustamiseks noorte nõustamise keskustesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7