Emakakael katsudes tunda 07.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on järgmine: aasta tagasi sünnitasin ning sünnitusel avastati 2 müoomi. Arst ütles et mõlemad on väga pisikesed ja aasta pärast uuesti kontrolli. Kuna mul alakõhus oli pidevalt selline krampi kiskumise tunne (sarnane nagu kui beebi kõhus liigutas) läksin arstile enne kui aasta täis sai. Arst tegi ultraheli ja ütles et kõik tundub korras olevat ning müoomid on endiselt samade mõõtmetega, muretseda pole vaja. Nüüd sellest viimasest käigust on pool aastat möödas ja mul on endiselt see tunne kõhus ja avastasin katsudes et emakakael on seistes tunda. Tunnen ka emakakaela taga olevat kõva asja. Kas tegu võib olla lihtsalt emaka allavajega või ei toimu see enam nii hilja peale sünnitust? Katsuma hakkasin kuna kahel viimasel menstruatsioonil on tampoon läbi lasknud ja välja võttes pole praktiliselt midagi sisse imenud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Tegemist on sünnitusjärgse seisundiga, sünnitusjärgse anatoomiaga ja suure tõenäosusega emaka tavapärase müoomiga.
Vajalikud lisaandmed: millal oli sünnitus, milline oli vastsündinu kaal, kas sünnitasite iseseisvalt, kas kasutati instrumentaalset sünnitusabi, kas oli lahkliha pilustuslõige jne? Kas toidate rinnaga? Kas tarvitate mingeid retseptiravimeid?
Tulge EKVähi sõeluuringule: kas see on sel aastal või järgmisel? Siis 35-aastastele jooksval aastal.
Kui soovite isikustatud tasulist kaugnõustamist, siis kandke üle 20€ Evita Grupp OÜ ja saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood.
Alati võite tulla vastuvõtule. Esmaseks abinõuks võiks olla ehk vaagnapõhjalihaste füsioteraapia. Peale läbivaatust vajalik saatekiri.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7