Beebipillid ja tundlik, punetav näonahk 28.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Hakkasin umbes 3 kuud tagasi uuesti beebipille (Lindynette 20) kasutama (vahepeal oli umbes 2 aastane vahe) ja umbes samal ajal hakkas ka nägu rohkem punetama ja muutus tundlikumaks. Vahe peal on eriti peale õhtust näo pesemist nägu väga tundlik, laiguline ja otsaesisele tekivad ka lööbe taolised punased laigud, mis küll veidi taanduvad mõne aja möödudes kuid sügelevad kergelt ka mitu päeva hiljem vahelduva eduga. Vahe peal on aga nägu enam-vähem. Kui varem pille kasutasin, ei esinenid mul mitte mingisuguseid kõrvaltoimeid. Kas beebipillid võivad tekitada selliseid nahaprobleeme või on asi pigem milleski muus?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil tavapärases elus ja tööl ei ole midagi muutunud, kasutate samasid pesuvahendeid ja kosmeetikatooteid, sis võib seos olla pillidega. Soovitav on pillid lõpetada ja kasutada ajutiselt kondoomi. Kui kaebused 3-4 nädalaga ei taandu, siis on soovitav pöörduda perearsti või dermatoloogi poole. Sellisel juhul võite samade pillidega uuesti alustada, kuna nahaprobleemil on muud põhjused. Kui kaebused ilma pillideta taanduvad, siis on soovitav günekoloogi või ämmaemadaga konsulteerida teiste rasedusvastaste vahendite suhtes.