Probleemne näonahk 01.09.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem järgime: algas see mul eelmisel sügisel, põhimõtteliselt ka umbes septembri kuus(põletikuline ja punniline näonahk). Oktoobri lõpus läksin esimest korda nahaarstile. Arst ütles , et näonahk on mul õrn ja tundlik ilmastikule. Loomulikult kirjutas ta mulle ravimid, alguses Skinoreni kreemi ja Dalacini lahuse. Kasutasin mingi aeg neid. Toimusid muutused paremuse poole kuid mitte väga palju siis kirjutas ta mulle ka sissevõetavaid antibiootikume, kuid neid ma ei talunud(sees hakkas kõrvetama). Kasutasin edasi Skinoreni ja Dalacini, lõpuks kevade poole, 6-kuu möödudes ja pidevat ravi tehes hakkas ka nahk paranema.
Nüüd kui sügis käes olen taas sama probleemiga hädas.Punnid ümber suus ja lõual. Käin regulaarselt kosmeetiku juures, ei kasuta igasuguseid suvalisi näopuhastus vahendeid, kasutan ainult looduslikke ja apteegist ostetuid. Kosmeetik soovitas mulle ka Acne PB5, kasutan hetkel ka seda. Mõjub küll, aga mis sest kasu on kui 1 kuivanud punni kõrvale tuleb kohe uus.
Läheksin uuesti nahaarstile aga äkki on mul probleem hoopis hormoonides ja oleks hoopis teistsugust ravi vaja?
Mida arvate Teie?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja eelneva rasedusanamneesi, kui rasedusi on olnud.
Otsustage, kas soovite rasestuda ja sünnitada või soovite rasedusest hoiduda.
Kui soovite rasedusest hoiduda, siis on valikmeeltodiks antibeebipillid, mis mõjuvad soodsalt näonahale, n. Marvelon.
Antibeebipillidega ei tohiks suitsetada, peab olema terve. Seetõttu on need retseptiravimid, kuna on rida vastunäidustusi.
Hormoonuuringuid on reeglina vaja vaid siis, kui on tegemist viljatu paarisuhtega.
Ei tohiks unustada, et munasrajad ja nende funktsioon on kaasa sündinud. Sekkumine on õigustatud viljatuse korral. Viljatu paarisuhtega on tegemist, kui 1 aasta jooksul ei saabu oodatud rasedust (alla 25-aastastel). Üle 25-aastastel võiks alustada uuringuid juba 6 m ts möödudes.
Kõlab karmilt, kuid kirurgidel on ütlus:"Arstide töö on tellija materjalist."
Kahjuks ei saa ka munasarju "vahetada" nagu näiteks autokumme.
Tundub, et teile oleks parim valik õiged antibeebipillid.
Kosmeetilised probleemid ja muud iluküsimused kuuluvad iluteeninduse ja plastilise kirurgia valdkonda.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt