Kas olen HPV viirusega nakatunud? 24.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sai käidud naistearstil ja tehtud erinevad uuringud. Sooviksin üle küsida antud tulemuste kohta mis mulle tulid. Kas võin olla nakatunud HPV viirusega või pigem mitte? Olen väheke segaduses, kuna ei ole ise kursis erinevate haiguste tüüpidega.
HPV kõrge riski (31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) DNA
Positiivne Negatiivne.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere. Saan aru, et teil on analüüsi tulemuseks, et olete nakatunud mingi selles loetelus oleva HPV tüvega( neid võib olla üks või mitu). Olete HPV tüve 16,18 ja 45 negatiivne. Teil tehakse samast analüüsist või peate eraldi minema lisaks tegema ka rakutesti. Rakutest näitab hetke olukorda emakakaelal. Kui see on korras, siis järgmine emakakaela kontroll on aasta pärast. Ajas võib keha ise HPV. vabaneda.